Nejhorší nápady, jak zachránit vztah

"Dejme si pauzu"

Jde o jedno z nejčastějších řešení, po kterém páry sahají, když mají pocit, že jejich společná existence nepřináší nic dobrého. Odborníci před tímto řešením varují. Podle nich málokdy přinese pozitivní výsledky. Většinou je jen prodloužením agónie ve vztahu. Páry si od pauzy slibují, že když si od sebe odpočinou, zase na sebe budou mít větší chuť. Jenže problémy sami od sebe nezmizí. Proto odborníci radí, že když se opravdu chcete pokusit zachránit vztah, potřebujete na něm zapracovat, změnit některé vzorce chování, vyhledat pomoc psychologa, a ne si dávat pauzu.
piškvorky se srdíčky

"Dám si udělat nová prsa"

Pokud si myslíte, že se zvětšením prsou o dvě čísla přímou úměrou vzroste láska vašeho partnera, mýlíte se. Tato operace je náročná a spojuje se s dlouhodobější rekonvalescencí a mnohými riziky. Právě tehdy budete potřebovat podporu vašeho partnera, jeho pomoc a přítomnost. Jenže pokud podstoupíte zákrok v období, kdy to mezi vámi nefunguje, je větší pravděpodobnost, že zůstanete na všechno sama a zasáhne vás silné zklamání.
křížky na zápěstí

"Nechám si udělat dítě!"

Ještě horší nápad. Dítě má absolutní právo narodit se dvěma milujícím rodičům, do atmosféry plné lásky, pochopení a spolupráce. V žádném případě nemá být "pokusným králíkem", zda se mu podaří zachránit vztah. Pokud jste před rozchodem či rozvodem a uvažujete o těhotenství, přibrzděte. Situaci ještě více zkomplikujete, protože přestane fungovat nejen partnerský rozměr vašeho vztahu, ale ohrozíte i rodičovský rozměr.

"Půjdu za jeho rodiči a kamarády, aby věděli, co udělal"

Vztah dvou dospělých lidí není napodobeninou mateřské školky, ve které s každou křivdou utíkáme za paní učitelkou. Žalovat rodičům, kamarádům, či sourozencům nic dobrého nepřinese. Často platí, že "košile je bližší než kabát." Nakonec zůstanete tou špatnou, která poštvala proti sobě všechny kolem. Netvrdíme, že se nemůžete poradit s někým, kdo má názorový vliv na vašeho partnera, ale šířit oheň a síru vám vztah nezachrání.

3 měsíci ago