Funkční prádlo, které se vám přizpůsobí


Ať se již věnujete jakýmkoli sportovním aktivitám, profesionálním anebo volnočasovým, tak funkční prádlo craft vám fandí a především vám vždy vychází vstříc. Jde pouze o to, zvolit si ten pravý model.
štafetový závodnice.jpg
Funkční prádlo craft můžeme rozdělit do několika základních kategorií v závislosti na druhu sportu, o který se jedná. V zásadě jde o to, zda se věnujete halovým, tedy vnitřním aktivitám anebo sportování venku. Tyto dvě prostředí se od sebe zásadně liší v tepelných podmínkách. Pokud se totiž zapotíte v hale, kde je teplo, tak pot, který vás ochladí, je svým způsobem vítaný. Potřebujete tedy prádlo s chladivým efektem, které od vašeho těla odvede pot a vstřebá jej, nicméně zachová jeho chladivý efekt, který vám při podobných aktivitách prospívá.

Pokud však jde o aktivity ve vnějším prostředí, může to být o něco komplikovanější. Venku vás v první řadě výrazně ovlivňuje počasí, které se může zásadně měnit. Hlavní rozdíly spočívají mezi zimním a letním obdobím. Ovšem i v létě záleží na tom, zda zrovna fouká vítr, anebo nás pouze zahřívá slunce. Nemělo by tedy v žádném případě dojít k tomu, abychom propotili své oblečení, a následně jsme utrpěli nachlazení v důsledku ochlazení propocené vrstvy. Nicméně rozdíl je i v tom, jak moc a zda vůbec se potíme.
boxerka u pytle.jpg
Pokud se venku věnujete intenzivním sportovním aktivitám jako je třeba jízda na kole anebo běh, tak se pravděpodobně výrazně zpotíte a úkolem kvalitního funkčního prádla je, aby pot odvedlo od vaší pokožky rychle pryč do následující vrstvy a vaše tělo tak zůstalo za každého počasí v suchu. Pokud však sportujete tak, že k žádnému významnému pocení nedochází, třeba při sjezdovém lyžování, pak se vám bude nejvíce hodit funkční velice teplé prádlo, které se postará o to, abyste byli po celou dobu v teple a v pohodlí a neohrozilo vás prochladnutí. Situace, které mohou nastat, jsou tedy různé a jde o to, vybrat si to pravé, kvalitní funkční prádlo Craft právě pro vaši sportovní aktivitu.

3 roky ago