Hlavní město Praha nabízí nespočet míst, o kterých nikdo neví. Pojďte je s námi objevit!

Pokud jste zvyklí na menší množství lidí, Praha Vás jistě rychle vyvede z míry. Ať už přijedete v prosinci, dubnu či v září, na Vánoce, na první máj, na Halloween, bude v Praze hodně lidí. Je zde však měsíc, kdy Vás Praha okouzlí nejvíce. Je to měsíc květen. Praha se snaží do zeleně investovat opravdu velké množství financí, tudíž rozkvetlé třešně, sakury a políčka tulipánů či petrklíčů na Petříně potěší nejednoho turistu. Tím se dostáváme k prvnímu místu, které stojí za zmínku!
pražský kostel

Petřín

Místo převážně pro rodiny s malými dětmi, které chtějí děti nechat trochu proběhnout, zatímco jim bude nabídnut úžasný výhled na Prahu a její okolí! Petřín nabízí dětská hřiště, cyklostezky, pěší zóny a hlavně lanovku, která Vás vyveze až k petřínské rozhledně.

Václavské náměstí

Místo, kde se bude líbit spíše ženám. Spousta obchodů, kaváren a butiků s nepřeberným množstvím věcí! Dejte si však pozor na kvantum lidí, kteří kolem Vás chodí. Na takových místech zloději rádi kradou lidem peněženky, doklady a mobily. Václavské náměstí je dnes zajímavé tím, že je zde velmi omezena automobilová doprava. Praha se tak snaží taková místa udělat pro pěší mnohem přístupnější.

Pražská nábřeží a ostrovy

Prahou protéká nádherná a nejdelší česká řeka Vltava. Je přes ní vedeno několik desítek mostů a obklopují ji krásná nábřeží. Obzvláště v květnu se pak lidé mohou kochat i kvetoucími ostrovy na Vltavě, jsou jimi Střelecký ostrov a Žofín. Znovu další úžasné místo pro rodiny s dětmi.
osvícený most

Kampa, Ladronka

Na Kampě jsou obrovské travnaté plochy, kam si můžete vzít deku a časopis a jen tak relaxovat. Pokud však chcete trávit volný čas aktivně, doporučujeme Ladronku. Zde můžete jezdit na kolečkových bruslích a na kole, nebo můžete využít venkovních posiloven!

Praha se dá navštívit i jinak než jen prohlídkami starých budov. Stačí si jen umět dobře vybrat dobu a místa!

7 měsíci ago