Hodila by se vám půjčka?

Když se člověk počne potýkat s nedostatkem finančních prostředků, je v nezáviděníhodné pozici. Nemá totiž třeba nejen na něco, bez čeho se dá teoreticky obejít, ale ani na to, bez čeho se vůbec nedá žít. A jak se mnou určitě budete souhlasit, je toto situace, se kterou se určitě nedá lehce smířit. S tím se musí stůj co stůj něco udělat.

Něco udělat… To se snadno řekne. Jenže co? Člověk ve finanční tísni si nemůže další peníze natisknout, na ulici se tyto nepovalují, vydělat se je obvykle rychlostí blesku také nepodaří. A když pak scházejí i úspory, jimiž by se dalo zaplatit to, na co průběžné příjmy nestačí, je to nejednou skutečně vážné.

mince eura

Člověk si sice může v takové chvíli oddechnout při uvědomění si toho, že přece existuje i možnost vzít si půjčku, jenže vzápětí může opět zažít jenom hořké zklamání. A to když se ukáže, že zrovna někomu takovému nikdo zvlášť pomáhat netouží.

Člověk v tísni osloví třeba nějakou banku. Zde si zažádá a poté pracně dokládá to, co tu po něm chtějí. Předkládá potvrzení o vysokých příjmech, musí mít registry dlužníků bez negativních záznamů, nesmí ho ohrožovat ani exekuce, ani jiné problémy. A co následuje? Třeba i odmítnutí s tím, že není dotyčný žadatel natolik kvalitní, jak by si to banka přála.

peníze eura

A tak je onen člověk stále bez peněz. A zůstane bez nich dost možná až do doby, než přijde na to, že existuje třeba i nebankovní hypotéka na družstevní byt.

Teprve ve chvíli, kdy se člověk v nesnázích začne zajímat o tuto hypotéku, si lze oddechnout. Protože až teď skutečně svítá naděje na to, že dotyčný půjčku skutečně dostane. Protože zde jsou neúměrné požadavky bank nahrazeny jinými, docela snadno zvládnutelnými podmínkami. Tady stačí v podstatě jenom záruka v podobě zastavené nemovitosti a schopnost splácet. A rázem tu člověku půjčí, a to klidně i velké peníze.

A proto má taková hypotéka na našem finančním trhu nezpochybnitelně své místo.

4 měsíci ago