Home work neboli práce z domova

Home work je v dnešní době čím dál tím více skloňovanějším pojem. Někteří zaměstnavatelé jej umožňují, někteří jen částečně a někteří vůbec. Samozřejmě s sebou tento typ práce nese mnoho úskalí, nebuďme ale jen kritičtí, má však i řadu výhod. Tyto výhody ocení zejména maminky, které mají děti. Snadněji se jim tak organizuje čas například s doprovodem do školky nebo školy případně na různé kroužky. Home work není však vhodný pro všechny, je to zejména pro ty, kteří mají disciplínu, protože je jasné, že když budete pracovat z domova, tak tam na vás čeká mnoho lákadel, které vás budou od práce zdržovat. Pokud se tedy rozhodujete, zda budete pracovatz domova, tak si to opravdu dobře promyslete a zvažte všechna pro a proti. Ty nejdůležitější pro a proti jsme se pokusili shrnout právě v tomto článku.
mobil, kafe a pc
Výhody:
Pohodlí z prostředí domova– můžete pracovat v pyžamu či teplákách. Nemusíte být ani učesané, ženy namalované. Prostě nemusíte nikterak pečovat o svůj zevnějšek.
Flexibilita– jste pánem svého času, takže pokud potřebujete dopoledne oběhat různé úřady, dojít si na poštu nebo do banky, tak je to zcela vaše věc a nikdo nemá právo vás za to soudit. Jen je opravdu nezbytné, umět si svou práci naplánovat tak, abyste stíhali.
Úspora financí a času– vzhledem k tomu, že pracujete přímo z vašeho bytu nebo domu, tak ušetříte jak čas, tak peníze, který byste promrhali při cestě právě do své kanceláře.
Péče o děti a domácnost– to bylo již naznačeno výše. V průběhu dne si můžete kdykoliv uvařit, uklidit, postarat se o děti a další záležitosti spojené s chodem rodiny.
dopisní prázdný papír
Nevýhody:
Disciplína– pokud si tykáte s prokrastinací, tak věřte, že home work nebude pro vás to pravé. Opravdu je nutné se k práci donutit, dobře plánovat a pracovat.
Absence pracovního kolektivu– tím, že budete pracovat z domova, se vzdalujete od pravidelného kontaktu se svými kolegy, který je bezpochyby velmi důležitý.
Obtížná komunikace– komunikace přes e-mail a telefon není vždy efektivní, zejména pokud je nutné rychle vyřešit nějaký problém. Každý to může myslet jinak a ve finále se nepochopíte.
Rozšiřujte si své obzory– tím, že budete pracovat z domova, nezapomínejte na pravidelné školení, kurzy, semináře, workshopy, kde budete i nadále rozvíjet své schopnosti v oboru.

3 roky ago