Jak si nepokazit oslavu

Slavit se dá cokoliv a kdykoliv. Máme tu demokracii a tak nikomu nic nebrání, aby se rozhodl uspořádat nějakou tu slávu a náležitě si to užíval. Pokud dotyčný (nebo spíše dotyční) neporušuje platné předpisy a zákony, neměl by mu (jim) v tom nikdo bránit. Ani nikdo z těch tam nahoře.
Ovšem opak bývá nejednou pravdou. Člověk se rozhodne, že na své zahradě uspořádá party, usmyslí si uspořádat oslavičku v lůnu matky přírody nebo si vyrazí na docela obyčejný piknik, nanosí na volné prostranství klidně i řadu stolů a spousty židlí, prostře honosnou tabuli, rozdělá oheň v grilu a je celý natěšený z toho, co zanedlouho přijde. A když je nakonec třeba právě v tom nejlepším…
dešťové kapky
V kterémkoliv okamžiku mu to může být znepříjemňováno, komplikováno, ne-li přímo znemožňováno tím, co se na něj proti jeho vůli snáší shůry.
Pokud si člověk nezvolí správný den a nepodívá se zavčasu na předpověď počasí, může nakonec namísto bujarého veselí pouze promokat na kost, může být bit kroupami nebo zasypáván sněhem, může ho trápit vítr a kdo ví, jaký přírodní živel ještě.
deštivé počasí
Ovšem bezmocnými v takovém případě být nemusíme. Třeba proto, že existuje řešení v podobě , tedy řešení v podobě nůžkových stanů.
Tento typ stanu totiž může vysloveně zachránit nejednu oslavu. Nepřízeň počasí sice zahnat nedokáže, ale nabízí člověku ochranu před tím, co je na něj z nebes sesíláno.
Rázem díky němu není nutno hledat namísto naplánovaných činností vhodnou a dostupnou alternativu, není třeba se utíkat rychle schovat a posléze přežvykovat zvlhlé chlebíčky a zákusky, které se před průtrží mračen nepodařilo zavčasu ukrýt, není nutno oželet grilování a smířit se s hromadou špíny, jež se při rychlém přesunu nanosí do sucha domu a již pak bude nutno po dlouhé hodiny pracně uklízet.
blesky při bouřce
Pořídit si lze podobný stan malý stejně jako velký, jak je to právě k tomu kterému účelu potřeba, a pak už stačí jenom potáhnout hliníkovou konstrukci nepromokavou látkou, případně spustit bočnice a je to.
Tak málo stačí a oslava pod širým nebem, byť pod provizorní textilní střechou, může pokračovat. A to je to hlavní.
Show must go on.

3 roky ago