Kde si rozumně vypůjčit?

Možností, kde si může člověk půjčit, když je zrovna ve finanční tísni, je celá řada. Protože peněz je poměrně dost, jenom ne vždy v rukou těch, kdo je právě potřebují. A ne vždy jsou peníze i v rukou těch, kdo je mohou a chtějí dočasně postrádat a dát je tak prozatím k dispozici někomu z jejich nedostatku strádajícímu.
koloběh peněz

Půjčit si lze od leckoho. Lze se obrátit na příbuzné, na přátele, na kolegy a jiné blízké osoby, jež by mohly možná vypomoci. Jenže to leckdy nevyjde, třeba proto, že v jedné rodině či kolektivu vesměs boháči a chudáci současně nejsou, jednak ale i proto, že je leckdo přesvědčen (a často i oprávněně), že půjčovat blízké osobě se nevyplácí, protože jak by pak člověk vypadal, kdyby nedostal své peníze zpět a poháněl osobu sobě blízkou k soudu a dohnal ji třeba až k bankrotu, že?
mince u domečku

Když to nevyjde, lze se obrátit na banku. Ovšem to je běh na poměrně dlouhou trať. Banka si takového žadatele důkladně prověřuje, zkoumá jeho příjmy, případné záznamy v registrech dlužníků a kdo ví, co všechno ještě, a nakonec na základě tohoto stejně nepůjčí. Protože ani ona tu není od toho, aby riskovala, a když takového žadatele dobře nezná, dává si obzvláštní pozor a přikládá význam i kdejaké negativní maličkosti.

A když tedy nevyjde ani toto, už zbývají jenom nebankovní společnosti. Jež jsou pro leckoho poslední volbou, posledním krokem ve chvílích z nejtěžších, ačkoliv by tomu tak leckdy být nemělo. Protože nelze všechny nebankovní instituce házet do jednoho pytle, a to, že se mezi nimi v minulosti vyskytlo pár černých ovcí, neznamená, že jsou špatné všechny. Leckdy je tomu právě naopak.

Vezměte si třeba takovou nebankoví americkou hypotéku. Při žádosti o tuto uspějete dost možná spíše než kdekoliv jinde, . Stačí zaručit se za takovouto půjčku nemovitostí a pak už je všechno v podstatě naprosto bez problémů. Pak už člověk dostane (klidně i hodně velké) peníze na ruku velice rychle, a to aniž by se kdo pídil po jeho solventnosti, po hříšcích z minulosti nebo třeba po tom, na co chce dotyčný ony peníze vlastně použít. Protože do toho vlastně ani nikomu slušnému nic není. Protože při půjčování peněz má jít o jediné.

Aby si člověk peníze půjčil a pak ve stanovené lhůtě i vrátil. A o to jde i nebankovním institucím. A těm jde jenom o to a o nich jiného.

3 roky ago