Kouzlo ukryté v kráse zvané šperk

I když šperky po mnoho tisíciletí náleží neodmyslitelně k ženám, avšak nejsou výsadou jen něžného zastoupení. I muži mají rádi šperky. Nicméně vybrat a zvolit ojedinělý šperk, aby zdůraznil kouzlo osobnosti, nemusí být vždy snadnou záležitostí. Pokud však se budete držet některých osvědčených rad, věřte, že pak výběr bude snadnější.
řetízek srdce
Co je dobré vědět…

Důležité je klást důraz na sladěnost. Při výběru šperku v podobě dárku je třeba si povšimnout, jaké šperky daná osoba převážně nosí, jaký je její vkus, který styl preferuje či se líbí. Nápomocné indicie jsou i v podobě oblékání dotyčné osoby, stejně tak vliv mohou mít při výběru i zájmy a záliby.

V rámci adekvátní volby a postavy je rozhodně pamatovat na to, že pro menší a drobnější postavu je vhodný jemný a malý šperk i co se týče případné velikosti kamínku. Oproti tomu pro vyšší postavu se hodí větší i výraznější klenot, jenž zaujme a rovněž i rozzáří konkrétní osobu. Je rovněž známo, že čím sebevědomější typ člověka, tím výraznější volba šperku.

Rady v rámci výběru šperku pro ženu

Pro ženy mající výraznější pigmentaci, tj. snědší pokožku jsou ideální světlejší šperky, jako je například bílé zlato či chirurgická ocel, atd. Pro světlé typy jsou napak vhodnější tmavší barvy, stejně tak je vhodné žluté zlato. Romatické typy žen upřednostňují více jednoduchosti a eliminaci zdobení. Mají raději menší kamínky, což působí více decentně. Naopak sportovní typy mají rády pohodlné a rovněž jedodušší varianty šperků.

Dřevěné šperky aneb interesantní ozdoba

Návrat k dřevěným šperkům má rostoucí tendenci a těší se opět čím dál větší oblibě. Však takový šperk ze dřeva dokáže velmi oživit obyčejné tričko. Propracovaná dřevěná brož je ideálním dárkem nejen pro ženy a dívky. I pánové si přijdou na své a mohou si dopřát dřevěné manžetové knoflíčky.
náušnice s kamínky

Chirurgická ocel aneb materiál vhodný pro každého

Jedná se o materiál nevyvolávající žádnou alergickou reakci. Je ideální volbou pro každého. Je vhodný i pro velmi citlivou pokožku. Šperky z chirurgické oceli mají zásadní věc, že se nešpiní, ani nijak nepodléhají času v rámci nošení. Na trhu je k dostání velmi obsáhlá nabídka šperků z chirurgické oceli a to jak pro děti, ženy i muže. Šperky sluší každému. Příznivá je i jejich pořizovací cena. Chirurgická ocel je tak evergreenem v rámci materiálu. Šperky z tohoto materiálu jsou nesmrtelné a oslní svou krásou.

Závěrem

Šperk náleží nejen ke každé ženě. Šperky lze nosit v rámci slavnostní či významné události, ale i do práce, na párty apod. Jsou tak jakýmsi doplňkem. Pro někoho můžou mít poslání talismanu. Nicméně i šperky je třeba náležitě ukládat na správné místo

7 měsíci ago