Partnerka s násilní povahou

Domácí násilí je něco, co by každý účastník, kterého se to v rodině týká měl řešit razantně a s cílem – zastavit ho. Všude možně se však mluví pouze o násilí, které je prováděné na ženách a přichází od mužů. Výjimkou však nejsou ani případy, kdy ženy týrají svého partnera, a to do takové míry, že je to už neúnosné.

Co tedy dělat a jak se zachovat v případě, že máte doma násilní partnerku?
domácí násilí

Žádný člověk, by si násilí neměl nechat líbit

Nezáleží na tom, že jste muž nebo žena, neměli byste si nechat líbit to, pokud je na vás prováděná jakákoliv forma násilí. Z pohledu muže vám to však může přijít směšné, že vás fyzicky a stejně tak i psychicky, týrá něžnější pohlaví. To vás může přivést i do stavu, kdy se s vaším problémem nesvěříte nikomu ve vašem okolí, už jen z hlediska případné ostudy a posměšků.

Je to však první chyba, kterou můžete udělat a díky ní se postarat pouze o to, aby šikana ze strany partnerky ještě gradovala.

Říká se, že násilí vede k další vlně násilí. Tomu se vy musíte za každou cenu vyhnout! Je naprosto vyloučené, abyste tento problém řešili stejnou dávkou agrese, jakou vám dává vaše partnerka. Postavte se k problémům jako chlap a promluvte si s ní o tom, že situaci a váš vztah už nemůžete ustát – a pokud s tím nepřestane, budete muset jít od sebe.

Milujete ji a proto s ní zůstáváte?

V horší situaci se můžete ocitnout v případě, že ji milujete natolik, že jí její neodpustitelné chování a napadení tolerujete i v situaci, kdy to není potřebné, ale naopak – nepřijatelné. Nemůžete stavět váš vztah na tom, že je vám láska přednější než fyzické tresty, kterých se na vás dopouští.
vzteklá ženská

Pokud si jich totiž necháte líbit, stane se z vás muž, který bude pro ženu vždy podřazený jedinec s nízkým sebevědomím a slabým hlasem, který nebude mít žádnou váhu. Jako muž byste se měli postavit této nelichotivé situaci čelem a zabránit tomu, aby vám vaše partnerka dovolila udělat ze sebe psychicky labilního jedince, který si nevěří a není pro ženu v ničem dobrý.

Není vůbec trapné nahlásit tento stav na policii a udat vaši milovanou z toho, že vám ubližuje. Je podstatné to, abyste byli šťastní a neměli po svém boku ženu, která by si zasloužila obrazně řečeno „výprask jako malá holka“. Máte na víc, tak na to myslete vždy, když na vás opět vztáhne ruku!

7 měsíci ago