Půjčit si lze na leccos


Když chce člověk bydlet, a to nikoliv někde v nájmu, což je rok od roku a někdy i měsíc od měsíce dražší a dražší, shání logicky peníze na koupi nějakého toho vlastního domu nebo bytu.
Jenže když spočítá, kolik má na účtu nebo v prasátku, dospěje vesměs ke zjištění, že se vytouženého cíle jen tak nedočká, dočká-li se ho tedy vůbec někdy. Protože jak se může hravě přesvědčit kdokoliv, rostou ceny nemovitostí závratnou rychlostí a je tak zřejmé, že se mnohým lidem stávají čím dál tím nedosažitelnějšími. Že i když člověk šetří sebevíc, ceny nemovitostí rostou rychleji než jeho úspory a on se tak nemá šanci dočkat splnění svého snu.kreditní karta.png
Řešením by mohlo být vzetí si hypotéky. Jenže při cenách soukromých bytů je i tato pro leckoho prakticky nedosažitelná. I kdyby snad měl úspory dostačující k tomu, aby doplatil svůj díl ceny (hypotéky se jak známo už dávno neposkytují na sto procent ceny pořizované nemovitosti), nejednou by nedokázal utáhnout splátky.
Dostupnější by sice byly byty družstevní, jenže na ty se jak známo hypotéky neposkytují. Totiž vlastně…
Totiž vlastně se na ně neposkytují klasické hypotéky. Ale něco by se tu přece jenom našlo.
Hypotéka na družstevní byt? Fahd ji na rozdíl od klasických bank nabízí. U tohoto poskytovatele si lze vzít hypotéku i na tento typ nemovitosti, tedy na odkoupení podílu od bytového družstva.
Což je dobrá zpráva. Protože družstevní bydlení je cenově přijatelnější než nemovitosti pořizované do osobního vlastnictví, a proto si ho může dovolit mnohem více lidí. Je mnohem více těch, kdo si dokážou vzít a poté i splatit hypotéku na právě toto řešení.peněženka s korunami.jpg
Tato nebankovní společnost zkrátka přijímá do zástavy za poskytnutí hypotéky i takovéto družstevní podíly. Samozřejmě pokud se člověk nerozhodne zaručit se za koupi družstevního bytu jinou nemovitostí soukromou, což rovněž lze.
Hypotéka na družstevní byt je sice o něco nevýhodnější, půjčuje se na něj obvykle jen třicet až padesát procent jeho odhadní ceny a i úroky mohou být vyšší, ale přesto tuto nabídku rozhodně nelze zatracovat.
Protože díky ní mohou bydlet i ti, kdo by jinak na bydlení ani s běžnou hypotékou nedosáhli. A bydlet chce přece každý.

2 roky ago