Půjčka je dobrý pomocník, ale zlý pán

Půjčka – to je v dnešní době poměrně častokrát skloňované slovo, ať už v tom kladném anebo v záporném smyslu. Pokud byste se náhodně ptali lidí na ulici, tak si buďte jistí, že byste narazili pouze na málo těch, kteří nikdy žádnou půjčku nevyzkoušeli. Podmínky různých bankovních půjček mohou být i poměrně lákavé, alespoň to tak na první pohled vypadá. Ovšem když se rozhodnete si peníze od někoho půjčit, tak byste se měli ujistit o tom, že nejenže půjčka na první pohled vypadá dobře, ale také na ten druhý a třetí opravdu výhodná je a smlouva neobsahuje žádné záludnosti, které by vás mohly položit na lopatky.
vysypaná pokladnička.jpg
Problém dnešní doby je také v tom, že žijeme až příliš rychle a mnoho podléháme různým lákavým svodům. Pravda je, že není snadné odolat. Z výloh se na nás smějí nové automobily, krásné šaty, užiteční pomocníci do kuchyně, designový nábytek anebo různé elektronické vychytávky. Jen málokdo by něco z nabízeného zboží nechtěl mít doma.

Jenže jak takovou situaci vyřešit, když se prostě nedokážete obejít bez toho, co se vám nabízí? V první řadě byste si měli přiznat, zda na takovou věc máte anebo nemáte peníze. Pokud máte běžně hluboko do kapsy, tak je lepší si podobné vymoženosti raději odepřít, aby vás v budoucnosti nevehnaly do dluhové pasti.
rostlina na mincích.jpg

Ale pokud pro vás peníze nejsou zas až takovým problémem, jen jich momentálně nemáte k dispozici tolik, kolik byste chtěli, tak můžete k překlenutí momentálně nepříznivé situace využít výhodný úvěr, ať už bankovní či nebankovní, zkrátka ten nejlepší, který se vám vyplatí. Ten bankovní pro vás bude určitě výhodnější, kdežto ten nebankovní využijete pravděpodobně v případě, kdy byste v bance nepochodili, třeba v situaci, kdy máte nějaký záznam v registru anebo máte nižší příjmy. Anebo třeba také v případě, kdy nechcete nikomu říkat, na co půjčené peníze využijete, což například v případě americké nebankovní hypotéky nemusíte.

3 roky ago