Rozumíte kosmetice?

Nejen kosmetických výrobků ale také kosmetických firem je na trhu opravdu mnoho. Už dávno jsou pryč ty časy, kdy se v drogériích nacházelo jen pár výrobků, které byly ještě navíc zabaleny v nevzhledných obalech a jejich složení bylo dost pochybné. V dnešní době je výběr tak velký, že člověk mnohdy ani neví, co by si vlastně měl vybrat.
pouzdro na štětce.jpg
Pokud i vy patříte mezi ty, které hlavně zajímá, z čeho je produkt složen a co obsahuje, pak věřte, že rozhodně nejste jediní. Drtivá většina žen potvrzuje, že se mnohdy při čtení obsahu ztrácí v různých pojmech, které jim jsou cizí a moc jim nerozumí.
My jsme se tedy v našem dnešním článku rozhodli vám alespoň pár z těchto pojmů objasnit a vysvětlit.
Jeden z takových pojmů, se kterým má většina žen při čtení problémy je například antioxidant. Antioxidanty mají schopnost chránit pokožku před radikály, které vznikají kvůli stresu, díky UV záření apod. Už dávno nejsou pouze jakousi součástí potravinových doplňků, jako tomu bývalo dříve.
Nebo co takhle Retinol? Jedná se o vitamín A, díky kterému se lépe regenerují a tvoří nové buňky. Ovlivňuje navíc pružnost a pevnost každé pleti.
oční stíny a štětce.jpg
Kolagen zná snad každý. Má za úkol podpírat pokožku a zajišťovat její pružnost. Kromě toho, také pokožku nejen vyhlazuje, ale také zvlhčuje.
Slyšeli jste někdy o Hammamelis? Kromě toho, že má příjemnou vůni, působí protizánětlivě a má přívětivé účinky. Hodí se hlavně pro podrážděnou pleť. Často se nachází v pleťových vodách nebo ochranných krémech.
Dost používané jsou také Parabeny. Jedná se o konzervační látky, které se nachází převážně v kosmetických přípravcích. Mnoho žen má obavy z nežádoucích účinků této látky, ale v produktech mají velmi důležitou roli. Zabraňují rozmnožování plísní nebo kvasinek. Samozřejmě lze v dnešní době nalézt na trhu i přípravky, které parabeny neobsahují, a konzervace je řešena produkty, které jsou na přírodní bázi. Těchto přípravků je ale opravdu málo.
Doufáme, že vám náš dnešní článek pomohl a vy se již budete lépe orientovat při výběru kosmetiky.

3 roky ago