V botách, avšak jako naboso

Odborníci stále apelují na naše špatné obouvání, na zničené nohy z nesprávně volených bot, na propadlou klenbu a další zdravotní problémy, které v důsledku nevhodné obuvi nebo špatné chůze vznikají. Stále více se vrací názor, že bychom měli chodit po nerovných površích bos, měli bychom nohu, a především klenbu namáhat, aby se přirozeně posílila a nepropadala se.  Spousta lidí a už i dětí musí nosit v botách speciální ortopedické vložky, navštěvují ortopeda a rehabilitace, aby docílili nápravy.
zdravá bosá chůze
Řešením, nebo i prevencí těchto problémů mohou být vhodně zvolené boty a to takové, které nám co nejvíce napodobí přirozenou chůzi, tedy chůzi naboso. Obuv, která tento princip splňuje, se nazývá barefoot. Vychází z přirozenosti chůze naboso, která je pro člověka nejvhodnější a pro správné fungování našich novou také nejzdravější. Jelikož je však v moderních městských podmínkách problém chodit zcela naboso, kdy nám hrozí zejména nebezpečí poranění, byly vyvinuty boty, které tento způsob chůze co nejvíce napodobují.
Boty respektují přirozený tvar nohy a umožňují jí tedy nejen bezpečí, ale také dostatek prostoru a pohodlí. Je tedy logické, že si okamžitě získaly svou oblibu u řady zákazníků všech věkových kategorií.
zdravé sandále
Barefoot boty jsou dnes k sehnání ve všech variantách, které si jen dokážete představit, koupit se dají letní, zimní i celoroční boty, boty na sport, volný čas, vycházky i boty pro slavnostní příležitosti. Neopomenutelné jsou také dětské boty, které si obzvláště získaly u rodičů malých dětí velkou oblibu, a to zejména pro své pohodlí a extra měkkou podrážku, díky níž se dětem velmi dobře chodí.
bosé nohy na oblázcích
Barefoot vyrábí několik značek a k sehnání jsou jak v internetových obchodech, tak v kamenných prodejnách, kde si je můžete v pohodlí vyzkoušet. Pro výrobu bot jsou použity nejkvalitnější a současně odolné materiály, proto, i když je cena někdy vyšší, vyplatí se do nich investovat. Kdo totiž jednou takovou botu vyzkouší, nebude chtít již jinou.

7 měsíci ago