Vidina vlastního bydlení není pro každého!

V posledních letech rapidně roste cena nemovitostí, toho si zkrátka nešlo nevšimnout. A tak mnohým z nás, kteří přemýšlí o vlastním bydlení, není příliš do smíchu. Ceny bytů v naší metropoli často rostou až do astronomických výšin a běžný člověk na ně už zkrátka nemůže dosáhnout. I přesto se dá bydlet v Praze a ještě k tomu ve vlastním. Je sice pravda, že člověk potřebuje jistou dávku štěstěny, aby narazit na hezký byt za přijatelný peníz, ale hledání se určitě vyplatí. Ne však v centru, poohlédnout se musíte hlavně v okrajových čtvrtích. Ty nabízí komfort velkoměsta, ale zároveň i kousek přírody. Jenže ani byt nebo rodinný dům v okrajových částech Prahy není zrovna levnou záležitostí, i když je přeci jenom o poznání dostupnější variantou. A tak ještě před vysněným bydlení budou muset naše první kroky vést do banky.

 

podpis smlouvy

 

Společně s vlastním bydlení si bereme na bedra i jedno obrovské břímě – hypotéku. Ještě před sjednáním takového úvěru, bychom měli být ztotožněny s myšlenkou, že se upisujeme bance často na několik desítek let. Je tedy potřeba vše řádně promyslet a zvolit takovou výši měsíční splátky, která náš rodinný rozpočet příliš nezasáhne. I nadále bychom měli být schopní udržovat stejný životní standart a zároveň šetřit na nahodilý finanční úpadek, který by mohl nás i naše blízké snadno srazit na kolena. Finanční rezerva je důležitá, o to víc pokud máme úvěr v bance.

 

balíček peněz

 

Jenže ne vždy jsou banky ke svým žadatelům tak velkorysý, jejich přísné interní tabulky přesně určují, kdo na jejich úvěrové produkty dosáhne a kdo naopak odejde z banky z nepořízenou. V takovém případě jsou možná řešením nebankovní společnosti, které nabízí zajímavé produkty jako je americká hypotéka bez registru a doložení příjmů nebo rychlé půjčky v řádech několika málo tisíc korun. Znamenají snadné řešení, jak velmi rychle dosáhnout vytoužených peněz.

 

12 měsíci ago