Zopakujte si základy chemie

I Vy jste chodil do školy. I Vy jste navštěvoval hodiny chemie. Možná jste chemii absolvoval i na středním stupni vzdělávání. Takže pro Vás nebude těžké si jen připomenout základní poznatky, které stačí oprášit. Tímto způsobem se dostanete k tomu, aby Vaše voda v bazénu byla zdravotné nezávadná a neničila Vám bazén, jako takový! Určitě se Vám vybaví něco o pH vody https://eshop.techneco.eu/Uprava-pH.
Opakujme společně
Zásaditost a kyselost. To je to, co určuje hodnota pH. Rozhodně není dobré, aby bazénová voda byla převážně zásaditá. Ale stejně tak naopak. Je třeba najít mezi těmito dvěma hodnotami rovnováhu! A to nám pomůže zjistit část bazénové chemie. Ideální stav je mezi 7,0 – 7,4. Ale to se dočtete na všech návodech, jak s chemií do bazénů pracovat.water
Co by se stalo
Pokud samozřejmě budete k pH vody v bazénu přistupovat laxně a s jistou dávkou lhostejnosti, potom se můžete divit, co dokáže nevyváženost hodnot pH vykonat! Nebo snad už vykonala?
·         Máte potíže s počínající korozí v bazénu?
·         Jsou Vaše oči podrážděné po každém vykoupání?
·         Všimli jste si, že barva bazénu je vybledlá čím dál víc?
·         Je snad i Vaše kůže poseta vyrážkou?
Potom je to nadmíru jasné! Vaše bazénová voda může mít vyšší, nebo naopak nižší hodnoty pH!
Začněte s nápravou
Není důvod čekat na to, až se Vám bazén rozpadne před očima. Není důvod dál léčit podrážděné oči a pokožku! Pusťte se do nápravy. A to s precizností, kterou si voda v bazénu opravdu zaslouží! Začněte pravidelně sledovat hodnoty pH vody a okamžitě při překročení ideálních hodnot zasáhněte. Vyrovnejte pH tak, abyste se mohli spokojeně a s radostí koupat.
Nakonec hodiny strávené na nudné chemii ve škole se vyplatily, viďte? A to jste si tenkrát říkal: K čemu já budu potřebovat chemii! Vidíte? A je to tady. Možná máte děti ve věku, kdy si říkají totéž. Uveďte jim hned příklad z vlastní zkušenosti. Jak se říká, zabijete dvě mouchy jednou ranou! Děti zjistí, že něco na tom bude, a Vy jste o krok napřed, protože o pH vody už něco víte!fly

4 roky ago