Chorvatský Split patří i po letech k nejoblíbenějším přímořským letoviskům

Turisté už netrpělivě vyhlíží jaro a doufají, že se celková situace zlepší a budou si moci naplánovat letní dovolenou právě v Chorvatsku, v některém z přímořských rájů. S rozvojem letecké dopravy je to snadné. Cestu přímo na letiště ležícího nedaleko Splitu si zajistíte díky letenkám praha split https://levneletenky.cz/letenky-do-splitu, které můžete zakoupit už teď za velice příznivé ceny. Cesta trvá tak právě na vypití šálku kávy a naplánování si programu na jednotlivé dny pobytu, abyste na nic nezapomněli.

A čím si můžete ve Splitu okořenit pobyt?

Co třeba pronájem jachty, která vám dovolí obdivovat město a jeho okolí z úplně jiného úhlu. Můžete si takto odpočinout od lidnatých pláží a částí města a v soukromí se ponořit do křišťálově čisté vody Jadranu, kde si můžete zaplavat, šnorchlovat si anebo se potopit do hlubin a pozorovat unikátní vodní svět.

sp3

Split má jeden z 22 přístavů v Chorvatsku. V přístavu je 355 kotvišť a mohou zde zakotvit i velice velké lodě. Při romantické procházce přístavem můžete zahlédnout celou řádu luxusních lodí. Ty nejokázalejší patří většinou ruské smetánce.

V přístavu si lze zapůjčit katamarán a vydat se na nejbližší ostrov. Pokud máte oprávnění k řízení jachty, nebude těžké si ji najmout. Nezoufejte, pokud oprávnění nemáte. Můžete loď najmout i s kapitánem a ten vás na výlet vezme.

sp4

Moře si můžete vychutnat i z pláže. Je jich zde hned několik. Pláž Kašjuni je jedním z nejoblíbenějších přímořských letovisek ve Splitu a okolí. Jde o klidnou, a ne tak přeplněnou pláž jakou je třeba Bačvice. Je to ideální místo pro návštěvníky, kteří chtějí trávit pobyt poleháváním v písku a hrami. Je zde velice pozvolné dno, takže se dá koupat na větší ploše. V blízkosti je bar a sprchy.

Pláž je od centra vzdálená asi 3 km a pohodlně se na ni dostanete autobusem ze Splitské promenády Riva.

5 měsíci ago